PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5325}

Długie pożegnanie

The Long Goodbye
6,9 2 882
oceny
6,9 10 1 2882
7,7 11
ocen krytyków
Długie pożegnanie
powrót do forum filmu Długie pożegnanie

Wizualnie film jest cudny - morze, plaża, piękne palmy, błękitne niebo, cisza, spokój, przyjemna, powolna, uspokajająca muzyka, nic tylko w upalny, letni wieczór położyć się w hamaku, ewentualnie na leżaku i oglądać. Charakterystyczne dla Altmana tworzenie niepowtarzalnego nastroju - i w tym przypadku jest to nastrój powolny, ospały, senny.

No tak, tylko o czym w ogóle jest ten film? Jakiś pan Marlowe czy Marlboro - to chyba jakaś przypadkowa zbieżność nazwisk z chandlerowskim bohaterem - chodzi sobie, popija, cośtam popala, ale że to są papierosy, to głowy nie daję, od czasu do czasu pokontempluje fale, niebo, krajobraz albo panie ćwiczące jogę. Tu z kimś zagada, tam się przespaceruje, jakby sam nie wiedział po co, taki, jak to mówią "snuj". I tyle. Film powoli przechodzi przed oczami, wreszcie kończy się, ale już na drugi dzień widz nie będzie pamiętał, że coś w ogóle obejrzał. Zagadnięty o ten tytuł, odpowie, że były jakieś palmy, może morze jeszcze, ale o czym to było - nie potrafi powiedzieć.

Kinokio

O kurde! A ja głupi dałem 8/10.

ocenił(a) film na 3
Kinokio

Jak widać i Altman potrafił się potknąć - film nie wiadomo po co odwołuje się do Chandlera, nie przenosząc czegokolwiek z atmosfery powieści. W dodatku nie wiadomo, czy kot, który najbardziej mi się podobał (scena przekładania jedzenia dla niego do innej puszki była wyjątkowo zabawna) w końcu się odnalazł....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones